Коротка адреса цієї сторінки
 

Джоан Ролінґ (31.07.1965, Чіплінґ Содбері, Англія)

J.K.-Rolling.jpg


Дж.К. Ролінґ (Jоanne Katheline Rowling) — найпопулярніша дитяча письменниця початку третього тисячоліття. Автор феноменальної серії (1997—2007) романів про Гаррі Поттера, перекладених майже 80-ма мовами світу, зокрема, й українською.

Хоча справжнє ім’я письменниці — Джоанна Мюррей Ролінґ, а не Джоан Кетлін Ролінґ, як багато хто вважає. Річ у тім, що перед першою публікацією видавництво остерігалося, що хлопчики неохоче купуватимуть книжку, написану жінкою. Письменниця запропонувала скористатися ініціалами замість повного імені. При цьому видавництво хотіло, щоб ініціали складалися з двох літер. Ролінґ вибрала для другого ініціалу ім’я своєї бабусі, Кетлін. Вибрала вона його ще й через алфавітну співзвучність — в англійській абетці K іде зразу після J.

Джоан ще змалечку почала писати і завжди мріяла стати письменницею. Її батьки дуже любили читати, тому в їхньому будинку в Чепстоу була гарна бібліотека. Першу свою «книжку» Дж. К. Ролінґ написала ще в 6-річному віці. Це була історія про кролика, якого звали Кролик.

Ідея Гаррі Поттера прийшла до письменниці в поїзді, яким вона їхала з Манчестера до Лондона. За словами Дж. К. Ролінґ, «образ Гаррі Поттера просто з’явився в мене в голові, і коли я прибула на вокзал Кінґс-Крос, чимало персонажів книжки були вже цілком сформовані».

Протягом наступних п’яти років вона робила начерки сюжетів кожної із семи книг. Першу книжку «Гаррі Поттер і філософський камінь» було видано 1997 року.

На сьогодні Дж.К. Ролінґ — найпопулярніша дитяча письменниця початку третього тисячоліття.

Ось назви усіх семи її книжок про Гаррі Поттера:

Восьма книжка «поттеріани», яка є сценарієм п’єси за сюже­том Джоан Ролінґ, написаної у співавторстві з Джоном Тіффані та Джеком Торном:

А також:

З ілюстраціями Джима Кея:

З ілюстраціями Олівії Ломенек Ґілл:

Оригінальний сценарій:

Офіційний путівник унікальною виставкою:

 
A-BA-BA-GA-LA-MA-GA Logo