у цьому розділі: |
Роксолана
Серія: «Доросла серія»
Жанр: Повісті, романиАвтор: Павло Загребельний Обкладинка: Владислав Єрко (парафраз на портрет Роксолани невідомого венеційського художника), Галя Букша (художнє оформлення) Ілюстрації: гравюри з акварелей Томаса Алома Вікова група: Дорослим; Юнацтву; Для дорослих та старшого шкільного віку Тип видання: тверда глянцева палітурка з тисненням золотом Формат: 142×215 мм Кількість сторінок: 800 Рекомендована ціна: - грн. У продажу: з травня 2013 року ISBN 978-617-585-048-0 Замовити книгу онлайн
|
Знаменитий роман відомого українського письменника Павла Загребельного «Роксолана» уже понад тридцять років перебуває в епіцентрі читацької уваги. Нічого дивного, адже цей твір мовби заново відкрив для нас одну з найлегендарніших українок усіх часів, яка волею долі з простої полонянки стала спочатку улюбленою, тоді офіційною, а згодом і єдиною(!) дружиною наймогутнішого султана в тисячолітній історії Османської імперії Сулеймана Пишного.
Зрештою, це взагалі одна з найнеймовірніших світових історій.
В османській династії не було жінки такої суспільної ваги, як Роксолана.
Зачарувавши Сулеймана вродою, веселою вдачею та гострим розумом, донька українського (галицького) священика з Рогатина (теперішня Івано-Франківщина) Настя Лісовська понад тридцять років відігравала визначну роль у культурному та політичному житті імперії.
Одна з найосвіченіших жінок свого часу, Роксолана-Хуррем (у перекладі «Хуррем» (Гюррем) — «та, що сміється, розсміяна»), приймала іноземних послів, листувалася з королями, впливовими вельможами та митцями. У дні розлуки (а Сулейман здійснив 13 військових походів) вони з султаном переписувалися вишуканими віршами перською та арабською мовами.
У XVI ст. флорентійці навіть помістили у своїй картинній галереї парадний портрет Хуррем, для якого вона позувала венеційському художникові. То був єдиний жіночий портрет серед зображень бородатих султанів у тюрбанах.
Хуррем будувала мечеті та благодійні споруди (госпіси, їдальні для паломників і бездомних) у Стамбулі та Османській імперії, і навіть мала благодійний фонд свого імені.
Про Роксолану-Хуррем написано чимало книг, створено два популярні телесеріали, їй присвячено художні полотна, музичні твори (зокрема Симфонія №63 «Роксолана» Й.Гайдна) та інші.
Роман для широкого кола читачів. Розкішне подарункове видання за помірну ціну.