Коротка адреса цієї сторінки
 

// Події

«ТОРЕАДОРИ...» НАЗАВЖДИ! У патріарха дитячої книги — перша презентація

02 червня 2004, Володимир ДЕНИСЕНКО, «День»
Іван Малкович задоволений: презентація оновлених «Тореадорів» пройшла успішно. Час автографів від патріарха дитячої літератури Всеволода Нестайка (фото Михайла МАРКІВА)


Пам’ятаю, як бабуся шукала мене, малого школяра, по закутках двору й лаялася, що не йду обідати. Заховавшись у малині, я не чув її голосу, бо саме в той час перебував у селі Васюківці в компанії вигадливих хлопців Яви Реня та Павлуші Завгороднього. Тоді, разом з «Тореадорами», я провів казкові канікули й до сьогодні вдячний діду Івану, який знайшов для мене на горищі «постраждалу» від частого перелистування книжку Всеволода Нестайка «Тореадори з Васюківки». Коли я почув від заступника головного редактора, що видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА» презентує оновлене видання «Тореадорів», моїй радості не було меж. Разом з нашим фотокором ми вирушили до книгарні «Буква» на третій лінії «Глобуса», щоб побачити перевидану настільну книгу дитинства та її автора.

Моя стара книжка десь загубилася під час переїздів. Другу зустріч з Явою та Павлушою мені подарував вже дядько Іван. Той, що Малкович… На вході він приязно вітав гостей і вручав їм товсту помаранчеву книжку з веселим малюнком Владислава Єрка на обкладинці.

«Добрий вечір вам, малятка, любі хлопчики й дівчатка, зайчики і каченятка. Шуміло море й гомоніли гори, що сьогодні ми презентуємо оновлені «Тореадори», і це ніяка не вигадка і не байка, що ви всі побачите сьогодні живого, здорового, талановитого й геніального Всеволода Нестайка», — розпочав зустріч директор «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГИ» Іван Малкович.

У президію запросили патріарха української дитячої літератури Всеволода Зіновійовича Нестайка. Посадили поруч автора перших вітчизняних коміксів у «Перченяті» Анатолія Василенка, який виконав внутрішнє художнє оформлення «Тореадорів». Автор ідеї обкладинки Владислав Єрко скромно став поруч.

Тріо «Галамажці» (В. Морозов, І. Малкович, В. Єрко):
«Цурайтесь, любі діточки, усякої мури —
прочитуйте Нестайкові «Торе- адо- ари!..»
У глибині за столиком двоє класиків: В. Нестайко
та легендарний художник Анатолій Василенко

Іван Малкович розповів присутнім про історію перевидання «Тореадорів з Васюківки». Про те, як Всеволод Зіновійович взявся за цю редакцію й дописав «по дорозі» ще з десяток прекрасних епізодів. Спеціально до презентації у видавництві придумали пісню на мотив відомого «Тореадора». Гімн україномовним виданням виконало тріо, складене з Владислава Єрка (маракаси), перекладача «Гарі Поттера» Віктора Морозова (гітара) та Івана Малковича (скрипка). «Цурайтесь, любі діточки, усякої мури. Читайте лиш Нестайкові «Тореадоари», — ці слова із пісні захотілося підспівувати.

Після такого шаленого старту прес-конференції Всеволод Нестайко навіть трохи розгубився. «Я відчуваю себе зараз «дівчиною на заручинах», яка стоїть, опустивши очі, червона, як мак, і колупає піч. Колупання печі було на заручинах обов’язкове. Але я колупаю піч не тому, що я такий сором’язливий і скромний, а тому, що сьогодні для мене це надзвичайна подія — перша в моєму житті презентація», — сказав автор «Тореадорів».

Всеволод Зіновійович розповів численній публіці про свій творчий шлях у дитячій літературі, який сягнув відстані у 50 років. Вперше його дитяче оповідання надрукував журнал «Барвінок» у 1954 році. «Але такої книжки, як ця, що видала «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», я ще ніколи в житті не бачив, — поділився радістю письменник. — Вона закінчується листами читачів та кросвордом по «Тореадорах з Васюківки».

Далі в програмі презентації відбувся конкурс, на якому, відповідаючи на запитання за трилогією, можна було виграти книжку. Між цим можна було задати Всеволоду Нестайку будь-яке запитання. А повертаючись додому, за спиною в рюкзаку я ніс найцінніший у житті автограф, про який мріяв з дитинства.

Володимир ДЕНИСЕНКО, фото Михайла МАРКІВА, «День»

 
A-BA-BA-GA-LA-MA-GA Logo