<Menu>
Коротка адреса цієї сторінки
 

Add record

Доброго здоров'я, пане, Малкович! Прохання підтримати акцію, про яку я напишу нижче. Незрячій дитині – тактильну книгу
Волинська обласна організація Всеукраїнської молодіжної громадської організації інвалідів з вадами зору «Генерація успішної дії» з 25 грудня 2009 р. по 19 січня 2010 р. проводить марафон «Незрячій дитині - тактильну книгу».
Українське суспільство на шляху свого розвитку зіштовхнулось з багатьма проблемами які вимагають термінового вирішення. Однією з найактуальніших проблем сучасної Української держави – є проблема повноцінного розвитку, пристойної освіти українських дітей. Свідченням чого є, постійне обговорення в ЗМІ, проведення науково-практичні конференцій з цих питань, можновладці постійно декларують в своїх заявах, що повноцінний розвиток дитини – є приорітетним для держави. В такій ситуації залишається одне питання відкритим і майже непоміченим українським суспільством – питання розвитку осіб з обмеженими можливостями, а саме дітей з вадами зору. Держава виділяє кошти на утримання таких дітей в інтернатах, виділяє фінансову допомогу по інвалідності, на жаль на доступ до якісної освіти, як загалом доступ до джерел інформації можливостей не вистачає. В Україні є 5 шкіл-інтернатів для незрячих дітей, в яких навчається понад 1000 дітей. Крім того, майже в кожній області України є школи для дітей з вадами зору, в яких навчаються і незрячи діти, що у навчанні користуються шрифтом Брайля. Залишається певна кількість дітей, що навчається за індивідуальним планом (вдома). Загалом кількість учнів з вадами зору складає біля 5 тисяч. В школах для незрячих такі діти забеспечені частиною підручників, але художня література майже відсутня. Діти читають літературу, яка була видана ще за часів Радянського Союзу. Питання виникає само собою: чи може незряча дитина отримати якісну освіту та повноцінний розвиток не маючи доступу до всесторонньої літератури. Незрячі діти обмежені в отриманні інформації і не мають можливості повноцінно розвиватись. Державою чомусь залишається непоміченим питання відсутності у незрячих дітей художньої літератури шрифтом Брайля. Отже, основною проблемою проекту є обмеження доступу незрячих дітей до інформації, через відсутність художньої літератури рельєфно-крапковим шрифтом, яким користуються незрячі. Як наслідок, учні втрачають можливість самодостатньо розвиватись, що у майбутньому зменшує можливості для їх реалізації.
Мета проекту: Сприяти виданню художньої літератури рельєфно-крапковим шрифтом (Брайля) для незрячих дітей шляхом проведення марафону «Незрячій дитині - тактильну книгу.
Завдання: 1. Організаційні заходи для підготовки проведення марафону. 2. Привернення уваги громадськості до проблем доступу незрячих дітей до художньої літератури шляхом проведення інформаційної кампанії. 3. Проведення різдвяної сценічної акції (вертепу) серед державних установ та приватних структур області для збору коштів. 4. Проведення підсумкової прес-конференції з презентацією результатів марафону та запланованих видань.
План діяльності за проектом.
На першому етапі передбачається організувати групу молоді з вадами зору (учнів спеціалізованих шкіл, студентів, молодих спеціалістів), а також волонтерів (дітей та молоді для підготовки різдвяної акції (вертепу). Крім того, підготовчий етап марафону буде спрямовано на визначення найбільш актуальної та найбільш цікавої літератури, яку варто було б видати для незрячих дітей. Наступним кроком у проведенні марафону буде проведення телерадіопрограм з презентацією акції та публікацій у місцевих газетах, у яких планується висвітлити проблему доступу незрячих до художньої літератури, можливості та шляхи її вирішення та перспективи реалізації марафону. З 25 грудня до 19 січня триватиме активна фаза акції, яку складатимуть. 1. Розповсюдження листівок серед громадськості міста із закликом сприяти виданню книг рельєфно-крапковим шрифтом та трансляцією роликів соціальної реклами на місцевих радіо та публікаціями у пресі. 2. проведення різдвяної акції (вертепу). Час проведення 7 – 19 січня. За час Різдвяних свят учасники акції завітають у сім’ї до незрячих дітей (Різдво) та відвідають з сценічними дійствами державні установи та приватні структури для збору коштів. Завершиться проект проведенням підсумкової прес-конференції, на якій буде презентовано результати марафону.
Результатом проекту планується перерахування зібраних підчас проведеного марафону коштів на рахунок видавництва для видання визначеної літератури рельєфно-крапковим шрифтом. Керівник проекту: Фурсова Людмила: +380950669309 Координатор проекту Ткачук Віталій +380502232264 Із нетерпінням чекаю відповіді.

Comment
 
 
 
 

* - marked fields are necessecary
To prevent clogging guest book work, please enter the text in this field in the picture
 
A-BA-BA-GA-LA-MA-GA Logo